تجهیز فرودگاه های کشور و رونق گردشگری

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مدیرکل ارتباطات و ناوبری محمد امیرانی در مراسم گرامیداشت روز جهانی الکترونیک هواپیمایی با ابراز خرسندی از اینکه انجمن متخصصان الکترونیک هواپیمایی چند روز قبل به‌صورت رسمی به‌عنوان شصت و دومین عضو اتحادیه IFATSEA معرفی شد، درباره عملکرد این اداره کل طی یک سال گذشته، گفت: بخشی از اقدامات این اداره کل شامل نصب، تعمیر و نگهداری می‌شود؛ طی یک سال گذشته موفق به نصب و راه‌اندازی ۱۰ دستگاه ایکس ری و ۲۵ دستگاه گیت وی شدیم. همچنین از ۳۶۲ دستگاه ایکس ری، ۳۶۰ دستگاه گیت وی و حدود ۵۰۰دستگاه فلزیاب دستی تعمیر، نگهداری و پشتیبانی کردیم.امیرانی اعلان کرد، ۵۰ دستگاه گیت وی و ۵۰ دستگاه ایکس ری برنامه‌ریزی‌شده و با حمایت اعضای هیات مدیره خریداری می‌شود. وی در ارتباط با سیستم‌های ارتباطی فرودگاهی تصریح رد: در این مدت ۱۶۰ دستگاه رادیو فرستنده و گیرنده برای نصب در ایستگاه‌های RCAG خریداری شد که در فرودگاه‌های چابهار و اصفهان نصب و راه‌اندازی شد. همچنین به دلیل مشکلات در پوشش فرکانسی مجبور به جابه‌جایی ایستگاه‌هایی مانند ایستگاه اصفهان شدیم.

مدیرکل ارتباطات و ناوبری، محمد امیرانی، بابیان اینکه با توجه به افزایش پروازهای ورودی و خروجی کشور، مجبور شدیم تعداد سکتورها را در برخی از ساعات شبانه‌روز از ۷ به ۱۱برسانیم، افزود: طی تعاملی با شرکت‌های داخلی کوشیدیم از دستگاه‌های سوئیچینگ داخلی استفاده کنیم که از این سیستم‌ها در ۵ فرودگاه ایلام، اردبیل، بیرجند، گرگان و لارستان بهره بردیم. خوشبختانه این سیستم‌ها نصب‌شده و اگر با موفقیت همراه باشند، در سایر فرودگاه‌های کم ترافیک نیز نصب و راه‌اندازی می‌شوند.به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از مدیرکل ارتباطات و ناوبری، در یک سال گذشته نصب ۱۱ دستگاه رکوردر داخلی در فرودگاه‌های کشور و به‌روز کردن ۱۰ دستگاه دیگر، خرید ۶۵۰ ترمینال ترانگ برای ۵ فرودگاه، رفع BTS فرودگاه امام خمینی (ره)، تجهیز فرودگاه‌های مختلف به ۴۰۰ دستگاه بیسیم AM  و FM و نصب و راه‌اندازی سیستم سوئیچینگ خارجی در فرودگاه آبادان صورت گرفت. برای نصب ۲ دستگاه سوئیچینگ برج اپروچ در فردگاه‌های مهرآباد و شیراز هم برنامه‌ریزی شده است.

امیرانی با بیان اینکه با نصب سامانه VSAT مشکل قطعی ارتباط به کمترین میزان رسیده است، گفت: در این مدت توانستیم سیستم ارتباط مستقیم با بغداد را پس از ۲۰ سال برقرار کنیم. همچنین زیرساخت شبکه‌ای ATM را نیز تکمیل کردیم. در حوزه تجهیزات نظارتی یا راداری اقداماتی چون خرید رادار فرودگاه بندرعباس با حمایت مدیران شرکت به سرانجام رسید و تا۱۸ ماه آینده آماده استفاده می‌شود.

علاوه بر این‌ها، سال گذشته در بحث تجهیزات ناوبری ۳ دستگاه ILS فرودگاه‌های بوشهر، بجنورد و آبادان را نصب کرده و به بهره‌برداری رساندیم. همچنین DVOR فرودگاه اصفهان و VOR فرودگاه شاهرود را نصب و ۳ دستگاه ILS برای فرودگاه‌های گرگان و یزد، ساری خریداری کردیم.امیرانی عنوان کرد همکاران اداره‌کل در ۵۴ فرودگاه کشور در تلاش می‌باشند و با وجود کمبود نیروی انسانی، مشکل ایمنی و خرابی در سیستم‌های فرودگاه‌ها نداریم. به گفته ی وی، فرودگاه مهرآباد سال قبل تعداد زیادی از متخصصان پیشکسوت در این حوزه را از دست داد اما تاکنون فرودگاه کمترین اختلال در ارائه سرویس را نداشته است. فرودگاه امام خمینی (ره) هم پس از جابه‌جایی انجام شده با مشکلاتی در تأمین تجهیزات مواجه شد که با ارائه‌ی خدمات سعی شد از بروز مشکل جلوگیری شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، مدیرکل ارتباطات و ناوبری اظهار داشت: بی‌تردید می‌توان گفت حفظ ایمنی ترافیک هوایی مدیون تلاش همه عزیزان و متخصصان الکترونیک است که با بهره‌گیری از دانش نوین، کار تیمی، خلاقیت و نوآوری در جهت رشد اعتلای صنعت هواپیمایی گام برمی‌دارند. بی‌شک همه کم و بیش در جریان آخرین پیشرفت و یافته‌های صنعت هستیم اما آنچه اهمیت دارد، سرمایه‌گذاری‌های کلان کشورهای همسایه در منطقه است که به سرعت خود را به سیستم‌های جدید فرودگاهی مجهز کردند و سامانه‌های خود را به روز می‌کنند. همه این‌ها دلیل مناسب برای حمایت‌ها می‌شود. از مدیران و مسئولان ستادی و فرودگاهی که موجبات ارائه خدمات حمل و نقل ایمن، سریع، آسان و منظم در کشور را فراهم می‌کنند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

سامانه هوشمند خرید آنلاین بلیط هواپیما


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.