پرواز خارجی

پرواز خارجی در بهارچارتر

همه‌ی آنچه می‌خواهید درباره‌ی پروازهای خارجی بدانید

سفر با هواپیما برای بسیاری از ما دارای جذابیت‌های فراوان است؛ نه تنها هواپیما رفت و آمد بین شهرها و کشورها برای ما آسان  و مسافت‌ها را کوتاه کرده بلکه حتی تجربه‌ی نشستن در کابینی شیک و زیبا در میان آسمان، غذا خوردن، استراحت کردن  حتی فیلم دیدن سبب شده تا کیفیت خاصی از سفر برای ما پدید آید. در این میان خطوط هوایی مختلف بیشترین امکانات خود را پروازهای خارجی به کار می‌گیرند، دلیل آن شاید این باشد که به طور معمول مسافت پروازهای خارجی بیشتر بوده و مسافران زمان بیشتری را برای این پروازها در هواپیما سپری می‌کنند.
اگر شما هم به هواپیما و پرواز علاقمندید با ما همراه شوید تا نکاتی و دانستی‌هایی جالب را با شما به اشتراک بگذاریم.

اولین پرواز خارجی

برای یافتن اولین پرواز خارجی باید به سراغ تاریخی به نسبت دور بروید، بله اولین پرواز نه به وسیله‌ی هواپیما که در واقع به وسیله‌‌ی یک بالن هوای گرم انجام شد؛ این ماجراجویی در سال ۱۷۸۵ توسط ژان پیر بلانچارد و جان جفریز صورت گرفت.

اما اولین پرواز خارجی با هواپیما در واقع در سال ۱۹۱۷ بین فلوریدا و باهاماس توسط Chalk’s Ocean Airways صورت گرفت، پس از جنگ جهانی دوم با تشکیل انجمن‌هایی، پروازهای خارجی معمول و مداوم شد.

طولانی‌ترین پرواز خارجی

طولانی ترین پرواز خارجی

این رکورد زیاد جابه‌جا می‌شود اما هم اکنون، طولانی‌ترین پرواز بین دبی و پاناما توسط هواپیمایی امارت انجام می‌شود؛ این پرواز بدون توقف ۱۷ ساعت و سی دقیقه به طول می‌انجامد. این پرواز در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد و برای آن از بوئینگ ۷۷۷ و ایرباس A380 استفاده شد.

کوتاه‌ترین پرواز خارجی

کوتاه ترین پرواز خارجی

وقتی صحبت از پروازهای خارجی می‌شود، بیش از هرچیز هواپیماهای غول‌پیکر و طی کردن مسافت‌های طولانی به ذهن خطور می‌کند، اما جالب است بدانید پروازی هم وجود دارد که شما را در کمتراز هشت دقیقه، از کشوری به کشوری دیگر می‌برد؛ خط هوایی Pepople’s Viennaline این پرواز را میان فرودگاه Gallen-Altenrhein در سوئیس و Friedrichshafen در آلمان انجام می‌دهد.

لوکس‌ترین فرست کلاس

لوکس ترین پرواز خارجی

این هم از آن رکوردهایی است که با به روز شدن خدمات در میان خطوط هوایی مختلف به طور مداوم جابه‌جا می‌شود. هم اکنون عنوان لوکس‌ترین فرست کلاس به Catchy Pacific از کشور هنگ کنگ اختصاص دارد، جایی‌که شما می‌توانید در سویتی شخصی  پرواز خود را سپری کنید؛ هنگام ورود یک تبلت به شما داده می‌شود که به وسیله‌ی آن همه چیز را در این سوئیت می‌توانید کنترل کنید؛ همچنین این خط هوایی یک پیژامه نیز به شما می‌دهد.

گران‌ترین پرواز خارجی

گرانترین پرواز خارجی

عنوان گران‌ترین بلیط هواپیما به خط هوایی Lufthansa می‌رسد. برای سفر از نیویورک به هنگ کنگ، شما می‌توانید بلیط هواپیمای بخش فرست کلاس را به ارزش ۴۳ دلارخریداری کنید. البته ناگفته نماند که خدمات بخش فرست کلاس این پرواز چیزی کم از یک هتل لوکس ندارد.

اولین پرواز خارجی از ایران

در سال ۱۳۲۱ اولین هواپیمای حامل پرچم ایران به نام ایرانیان ایرویز در مسیر تهران-مشهد به پرواز در آمد.پس از مدتی علاوه بر چند شهر ایرانی، این هواپیما در مسیر پاریس و بغداد نیز مسافران را جابه‌جا می‌کرد.

خطوط هوایی مختلف این روزها به طور مرتب سعی دارند تا کیفیت خدمات خود را افزایش دهند تا به این ترتیب بتوانند بیشتر سطح رضایت را برای مشتریان به ارمغان بیاورند؛ حال بسیاری از پروازهای خارجی شرایطی را برای شما فراهم می‌کند که انگار در هتلی لوکس بر فراز آسمان اقامت کرده‌اید.

برای جستجو و رزرو پرواز خارجی به سایت بهار چارتر به آدرس مراجعه کنید.

www.br1.ir

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.