قیمت بلیط هواپیما

پیش از آنکه قیمت بلیط هواپیما در مسیرهای پرپرواز را در اختیارتان قرار دهیم، بد نیست اطلاعات مختصری در مورد انواع بلیط هواپیما و رده‌بندی قیمتی این بلیط‌ها کسب کنید.
بلیط سیستمی
 این بلیط‌ها را چه مستقیم از خود هواپیمایی‌ها یا از بهارچارتر یا از دفاتر خدمات مسافرتی و... بخرید، همیشه نرخ یکسانی دارند و قیمت بلیط هواپیما در این پروازها طبق نرخ مصوب خود شرکت هوایی تعیین می‌شود. تفاوت مهم این بلیط‌ها با بلیط‌های چارتر در قابلیت استردادشان است. شما هر وقت و به هر دلیلی سفرتان را لغو کنید، شرکت‌ها مبلغی را از قیمت بلیط هواپیما کم می‌کنند و پول شما را برمی‌گردانند. این ‌را که چه میزان جریمه‌ای از قیمت بلیط هواپیما کم بشود، خود شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌کنند. اما تفاوت بهارچارتر با باقی فروشندگان بلیط و حتی بعضی از ایرلاین‌های داخلی در این است که اگر بلیط‌تان را به هر دلیلی پس بدهید، بلافاصله بعد از لغو کردن و کسر جریمه، پولی که برای قیمت بلیط هواپیما پرداخته‌اید، بعد از کسر جریمه به حساب شما برخواهد گشت. زمان برگشت پول حتی در بعضی از خود شرکت‌های هواپیمایی به بیست‌وچهارساعت هم می‌رسد اما در بهارچارتر این انتقال آنی انجام می‌شود. یعنی به محض آنکه بلیط را لغو کنید، هزینه‌ی بلیط بلافاصله با کسر جریمه به حساب شما برمی‌گردد. دومین تفاوت بلیط سیستمی با بلیط چارتر در این است که در پرواز سیستمی، قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسالان و کودکان و نوزادان متفاوت است و درنتیجه بلیط نوزادان و کودکان از بلیط بزرگسالان ارزان‌تر است، مثلا اگر بچه‌‌هایی در سنین مختلف دارید، بلیط سیستمی برایتان مناسب‌‌تر است.
بلیط چارتر
حتما شما هم در پروازهای چارتر متوجه تغییر قیمت بلیط هواپیما شده‌اید که بیشتر وقت‌ها از بلیط‌های سیستمی‌ ارزان‌ترند. این بلیط‌ها متعلق به بعضی شرکت‌های خدمات مسافرتی(آژانس‌ها) هستند که تمام صندلی‌های یک پرواز یا بخشی از آن‌ها را از شرکت‌های هواپیمایی پیش‌خرید می‌کنند و قیمت بلیط را خودشان تعیین می‌کنند. نرخ بلیط‌های چارتری بسیار متغیر است و به میزان تقاضای مسافر بستگی دارد. مثلا در بعضی زمان‌ها که تقاضا برای بلیط هواپیما زیاد می‌شود، مثل نوروز، تابستان، اعیاد و مناسبت‌های مذهبی و...، قیمت بلیط بالاست. این‌طور متداول است که آژانس‌های چارترکننده‌ی بلیط هرچه به زمان پرواز نزدیک می‌شوند، قیمت بلیط هواپیما در پروازهای چارتر پایین می‌آید. برخلاف بلیط‌های سیستمی، بلیط چارتری را نمی‌توانید لغو کنید یا پس بدهید. همچنین در پروازهای چارتری قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسالان و کودکان یکسان است و برای نوزادان هم متغییر است.
قیمت بلیط سیستمی
بد نیست بدانید که آزادسازی قیمت بلیط سیستمی، از تاریخ 25 / 3 / 94 و بر اساس قوانین ابلاغی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری تصویب شد. به این ترتیب از این به بعد، قیمت بلیط هواپیما در مسیرهای مختلف، کف و سقف مشخصی خواهد داشت؛ مثلا در حالی‌که قبلن قیمت بلیط یکسره‌ی تهران ـ مشهد؛ ـ بدون توجه به فاکتور زمان یا کیفیت خدمات ـ به طور ثابت 132 هزار و 200 تومان بود، حالا کف این قیمت به 94 هزار و 100 تومان کاهش پیدا کرده، اما سقف آن به 234 هزار تومان رسیده است؛ یعنی شرکت‌ها و آژانس‌های هواپیمایی از این به بعد اجازه دارند که بلیط را بر طبق کلاس و یا سایر خدمات پروازی، تا حداقل 30 درصد بالاتر از نرخ مصوب بفروشند. براساس قوانین ابلاغی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت های هوایی نمی توانند در فروش بلیط از دامنه‌ی مشخص شده تجاوز کنند.
قیمت بلیط چارتر
پرواز چارتر، به پروازی گفته می‌شود که در آن همه‌ی صندلی‌های یک هواپیما و یا چندتایی از آن‌ها، توسط آژانس‌های مسافرتی اجاره داده می‌شوند. این نوع پرواز، بیشتر در مسیرهای پر رفت و آمدی مثل تهران - مشهد کاربرد دارد. از این صندلی‌ها، هم در تورهای گردشگری استفاده می‌شود و هم مستقلاً آن‌ها را به فروش می‌رسانند. از آن‌جایی که هزینه‌ی ناشی از پر نشدن پروازهای چارتر، به گردن آژانس‌ هواپیمایی اجاره کننده‌ی آن پرواز است، در صورتی‌که صندلی‌هایی در پرواز چارتر خالی بماند، قیمت آن‌ها پایین‌تر می‌آید تا زودتر به فروش برسند.  
فرآیند فروش بلیط چارتر به این صورت است که در ابتدا ایرلاینی که بلیط چارتر را به فروش می‌رساند مشخص شده و از آنجا، به سمت پرواز چارتر هدایت می‌شوید و در نهایت می‌توانید از درگاهِ مشخص شده، بلیط خودتان را خریداری کنید. 
 
بهار چارتر سفر خوشی را برای شما آرزو می نماید .
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.